oficyna

Oficyna powstała z pasji i chęci tworzenia oraz dzielenia się pysznym i zdrowym jedzeniem. Potrawy, które sprzedajemy są proste, ale najwyższej jakości; co najmniej takie, jakie przyrządzalibyśmy sobie sami w domu, ale z różnych przyczyn nie mamy takich możliwości. Jest nie tylko smacznie, ale i różnorodnie, bo rozumiemy potrzeby i gusty naszych Gości. Sprzedajemy dania na wynos, warzywa i owoce, różnorodne ekologiczne produkty, a także pieczemy chleby i inne rozmaite wypieki. Poznajmy się bliżej…

Dania na wynos przygotowujemy codziennie ( każdego dnia tygodnia do wyboru przypadają inne dania główne oraz zupy), a menu zmieniamy raz na tydzień. Potrawy przyrządzamy z wyselekcjonowanych, ekologicznych i najwyższej jakości produktów. Bazujemy na sezonowości – gotujemy dania z produktów pochodzących od lokalnych dostawców. Posiłkujemy się uprawami z własnej certyfikowanej ekologicznie Farmy Przytoki. W naszych lodówkach oprócz dań z menu znajdziecie Państwo rozmaite sałaty, dipy, pasty, domowy majonez z ekologicznych jajek czy doskonały nabiał, sery i jaja. Dodatkowo prowadzimy sprzedaż pierogów własnego wyrobu oraz masy do ciastek, które warto mieć w zamrażalce w razie niezapowiedzianych gości.

Piekarnia to przede wszystkim chleby na własnych zakwasach, które pieczemy z dawnej odmiany orkiszu, ekologicznego żyta oraz wypieki bezglutenowe na mieszance ekologicznych mąk. Skład chlebów jest niezwykle prosty – mąka, zakwas, woda i sól. Oprócz pieczywa oferujemy domowe: tarty, ciastka owsiane, bezglutenowe brownie czy muffiny z rozmaitych rodzajów mąk: gryczanej, ryżowej czy orkiszowej (odmiany Frankenkorn).

Nasza oferta, to nie tylko dania, które wytwarzamy, ale i składniki, z których korzystamy, a które również można u nas kupić. W delikatesach Oficyny znajdują się ekologiczne mąki, miody, herbaty, kawy, kasze, doskonałe makarony i wiele innych podstawowych produktów, które potrzebne są do zdrowego gotowania. Naszą wisienką na torcie jest środkowy punkt tj. miejsce z warzywami i owocami. W zależności od sezonu w naszym warzywniaku można kupić własne plony z ekologicznych upraw z Farmy Przytoki lub importowane warzywa i owoce od zaprzyjaźnionej grupy rolników z Sycylii. Oferta uzupełniana jest o produkty od znanych, zaufanych i gwarantujących najwyższą jakość rolników.

Jeżeli chcesz być z nami na bieżąco, wiedzieć jak podgrzewać nasze dania, jak je serwować, co robić z naszych warzyw z Przytok i jak je komponować – szukaj nas na facebooku lub czytaj naszego bloga.

Ściskam,

Zosia & Oficyna team

Godziny otwarcia:

Od Poniedziałku do Piątku – 9:00-19:00
Sobota – 9:00-15:00
Niedziela – zamknięte